chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровському художньому музеї відтепер лунатиме гітара

19 червня 2011 о 17:01

Минулого тижня у Дніпропетровському художньому музеї пройшов перший концерт молодої місцевої гітаристки Дар'ї Черниш, про котру люди, що знаються на музиці, говорять не інакше, як про зірку, що сходить на українському академічно-музичному небосхилі. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровського художнього музею.

Музеєві пощастило запізнатися із талановитою виконавицею під час підготовки до мистецької події «Ніч у Художньому музеї»: тоді Даша погодилася супроводити своєю грою оповіді мистецтвознавців про музейні експонати ХІХ – початку ХХ століття. Майстерність молодої мисткині причарувала співробітників музею і переконала у тому, що Дар’я Черниш варта того, аби заради лише неї самої влаштувати окремий музейний захід. Даша радо пристала на пропозицію музею дати цикл концертів.

Перший свій музичний вечір у музеї музикант назвала «Подорожжю у часі з класичною гітарою»: вона виконала твори композиторів XVII-ХХ століть: Гаспара Санза, Йоганна Себастьяна Баха, Мауро Джуліані, Августина Барріоса, Роланда Дієнса.

«Мені часто кажуть, що гітара — це не жіночий інструмент. Я з цим не згодна. Це як із мистецтвом взагалі — воно не буває жіночим або чоловічим», — говорить Дар'я Черниш, але зізнається, що інструмент для неї вибрали батьки, коли десяти років віддали її до музичної школи. Після 9-го класу вона вже сама вирішила, що пов'яже життя із музикою, і вступила до Дніпропетровського музичного училища. Відтак закінчила та Дніпропетровську консерваторію. Кілька років працювала у музичній школі, але через те, що не вистачало часу на інструмент, залишила викладання. Своє майбутнє Даша бачить у виконавстві.

Вона переконана, що у Дніпропетровську чимало любителів класичної гітари: це інструмент, на якому чудово звучать композиції різних стилів і різних епох. «Але в нашому місті важко знайти місце, де можна було б послухати саме класичну гітару, тому я вдячна Художньому музею за надану можливість давати концерти тут», — сказала Дар’я Черниш.

«Рідна країна»

фото Володимира Таразевича

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути