Тотальна зміна керівних кадрів в автономії на своїх — «донецько-макіївських», торкнулася і сфери гуманітарної, але тут приплив має київський відтінок і податкову спеціалізацію, пише «Дзеркало тижня».
Причина проста: віце-прем’єр Криму Катерина Юрченко, яка в уряді курирує і економічний блок, і культуру, а також є міністром економрозвитку та торгівлі, довго працювала в ДПАУ. Перед призначенням у Крим була радником голови податкової адміністрації України, а перед тим обіймала різноманітні посади в її департаментах.
«Зміцнення» керівництва найбільш привабливих туристичних об’єктів та архітектурних пам’яток Криму кадрами, які доти нічого спільного з цією сферою не мали, почалося в лютому. Першою ластівкою стала новий директор Лівадійського палацу-музею Світлана Москаленко. До цього призначення, починаючи з 1999 року, вона працювала директором ДП «Центр професійного навчання» Державної податкової адміністрації України.
Недавно стало відомо про призначення заступників директорів ще двох інших візитних карток Криму — Бахчисарайського історико-культурного заповідника, до якого належить Ханський палац, і Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника (у його складі два палаци — Воронцовський і Массандрівський, а також пам’ятка-парк).
Вакансій не було — посади заступників з фінансово-економічних питань засновані спеціально, а призначення в республіканські підприємства зроблені згори: викликали директорів і відрекомендували їм їхніх заступників. У Бахчисарайському заповіднику працюватиме колишній співробітник держохорони, який має досвід організації охоронних структур у Донецьку. А в Алупці — колишній співробітник податкової адміністрації.
Окрема лінія — працевлаштування в малознайомій сфері діяльності, але тісно знайомих із міністром культури України Михайлом Кулиняком братів Турів. Про скандальний далекоглядний план перепідпорядкування палаців-музеїв рескомітету з охорони культурної спадщини Криму невдовзі після того, як його очолив Сергій Тур, «ДТ» докладно писало в грудні минулого року («Який такий павлін-мавлін? Не бачиш — ми їмо?» «ДТ» №46 від 11.12.2010 р.).
Там-таки викладено історію бізнес-зв’язків міністра і його протеже в кримському уряді, причому цей бізнес зовсім за профілем нинішньої діяльності чиновників, а нафтовий. У тих-таки нафтотрейдерських структурах, заснованих М.Кулиняком та С.Туром, керівником, почергово зі старшим братом, працював і Денис Тур.
Віднедавна він обіймає посаду керівника... національного заповідника «Херсонес Таврійський». Поки що — у статусі в.о. директора. Призначення, як повідомив Михайло Кулиняк, відрекомендовуючи нового керівника колективу заповідника, — у найближчий тиждень.