chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували новий напрям сучасного мистецтва — «Жлоб-Арт»

02 червня 2011 о 14:39

Хто такі жлоби? Таким питанням перейнялися українські митці. Вони розбираються з дефініціями, пишуть картини, знімають мультфільми, класифікують та називають новий напрям сучасного мистецтва «Жлоб-Артом». Для невтаємничених — організували виставку «Рабів до раю не пускають».

Митці вивели новий вид людей — «гопники звичайні». Вони живуть «по понятіям», вдягаються в спортивні костюми, лузгають насіння та чіпляються до всіх перехожих. Навіть до цієї клітки не варто підходити ближче ніж на 2 метри.

Гопник: «Сюда мікрофончік, малая, що думала? Рубасік давай! ... Донт кол май нейм, Алехандро». 

Голосові звязки співак тренує недовго. Йому легше  працювати руками. Один вправний жест — і кепка наступної жертви стає трофеєм.

Гопники на нього руку піднімають, а він їх увічнює в картинах. Художник Іван Семесюк першим в Україні почав писати такі типажі. Чим і заслужив звання засновника «Жлоб-Арту».

Іван Семесюк, засновник напряму «Жлоб-Арт»: «Основний типаж українця — це жлоб і гопнік... Боротися неможливо. Треба фіксувати, і признатись собі в тому, що ти жлоб. Більше ти вже не жлоб після цього».

Депутат: «Я народний депутат України, намгаюся ввести нашу державу в хороший і нужний баланс».

А так митці представляють вищу касту жлобів. Навіть на виставці, розуміючи, що чиновник уявний, люди за інерцією дають хабаря.

Відвідувач: «Нам чиновники потрібні. Він повезе мене в Францію. Повезете? Розумієте, нє?»

Розуміють не всі.

Олег Рибачук, керівник громадської організації «Центр UA»: «Їм не соромно і не страшно демонструвати такі машини, держслужбовцям, жити так, показувати в деклараціях копієчки, а насправді жити краще американських мільярдерів. Все це одним словом можна назвати „жлобство“».

А от трійка митців-анархістів про жлобство не говорить, а показує. У мультфільмі «Умикни Україну». Головні агенти впливу — Повійка та Гопуня. Він — нігіліст, вона — активна дівчина, яка пройшла Європу та повернулася на батьківщину, щоби її змінювати. Художників надихнули офіційні символи держави — Спритко та Гарнюня.

Цитата з мультфільму: «Повійка — дівчина нівроку, придумала собі мороку, страна, мовляв, конає від сміття, і щоб покращити странє життя, взялася прибрати Окружную».

Це чи не єдина фраза, яку можна давати в ефір. У більшості діалогів літературні слова — зв'язки між нецензурними. Уже готові три серії мультфільму, у перспективі ще кілька десятків. Автор діалогів, Антін Мухарський, розповідає: сарказм приховує глибокий зміст.

Антін Мухарський, голова Всесвітнього союзу культурного опору жлобству: «Там є мораль: українці — сміття відбирає у тебе країну, будь відповідальним! Тобто, ми завдяки такому кличковському аперкоту, намагаємося привернути увагу до тих проблем, які є».

 

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути