chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві запустили годинник відліку часу до Євро-2012

09 червня 2011 о 09:16

8 червня в Києві розпочав роботу годинник зворотного відліку часу до початку чемпіонату з футболу Євро-2012.

Як повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації, годинник працюватиме цілодобово, нагадуючи киянам та гостям столиці, скільки часу залишилося до чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

«Саме 8 червня наступного літа ми будемо зустрічати гостей і уболівальників не тільки з європейських країн, а й з усього світу», — зазначив голова КМДА Олександр Попов.

Годинник — електронне табло 8 метрів завширшки і 2 метри заввишки — встановлений біля центрального входу до Київської міської державної адміністрації. Циферблат прямокутної форми показуватиме, скільки днів, годин і хвилин залишилося до початку турніру 8 червня 2012 року.

Загальна висота конструкції сягає шести метрів.

Столичний годинник є 13-тонною конструкцією з монолітним фундаментом. Монітор встановлений на майже триметровій опорі.

Також подібний годинник був запущений у Львові, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Є така добра традиція за рік до чемпіонату запускати годинники зворотного відліку. Це не нова традиція. Багато міст вже це роблять. Не тільки міста, але і УЄФА. Ми підтримали таку традицію. Вона, насправді, дає можливість мешканцям і туристам міста отримати додаткову туристичну атракцію, подивитися скільки залишилося часу до першого матчу, який відбудеться у 2012 році», – розповів директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний.

Висота львівського хронометру складає понад 2,5 м, вага – близько 300 кг. Конструкція є вандалостійкою та досить міцною.

У 2012 році на місці навколо годинника буде розміщена фан-зона, де відбуватиметься трансляція матчів чемпіонату Європи з футболу. Вона зможе розмістити понад 35 тисяч вболівальників.

 

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути