chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть національну ідею

16 червня 2011 о 13:33

Більшість українців (68%) сстверджують, що в Україні в цілому не сформована національна ідея.

Такі результати соцдослідження, проведеного компанією Research & Branding Group у період з 15 по 25 травня 2011 року.

12% опитаних респондентів вважають, що національна ідея є, і кожен п'ятий житель України вагався з відповіддю.

Більшість населення країни (77%) вважає актуальною на сьогоднішній день для України розробку національної ідеї.

Найбільша кількість таких респондентів у віці від 55 років і більше. Чверть жителів України не змогли відповісти, серед них найбільша кількість респондентів у віці від 18-29 років, йдеться в прес-релізі компанії.

12 % українців розуміють національну ідею як єдність усіх регіонів України.

У два рази менше (6%) респондентів, визначають національну ідею як подолання бідності, зростання національної самоідентифікації, і збереження незалежності і територіальної цілісності.

Культурно-історичне і мовне визначення національної ідеї підтримує 3% українців. Майже кожен п'ятий (18%) опитаний респондент заявив, що немає національної ідеї в Україні.

Вагалися з визначенням національної ідеї 40% жителів України.

Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України й АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2089 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки складає ±2,2%.

 

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути