chrome firefox opera safari iexplorer

Бюджетній сфері загрожує колапс через низькі зарплати

01 липня 2011 о 12:14

З 1 липня українці, які одержують зарплату з казни (лікарі, вчителі, чиновники), стануть отримувати нові підвищені оклади — набув чинності закон про зміни до держбюджету. Їхні оклади виросли в середньому на 1,5% (15-25 грн), а з урахуванням доплат за стаж роботи, її інтенсивність тощо — на 50 грн. Низькі зарплати бюджетників спричиняють масовий відтік кадрів. Якщо ситуація не зміниться, вже через рік у бюджетній сфері не буде кому працювати.

До кінця року буде ще кілька підвищень (в цілому на 200 грн). Але все-таки підвищення зарплат до кінця року навіть на кільксот гривень — це мізер, з урахуванням низького рівня зарплат.

Вже зараз, як зізнаються в держструктурах, там йде масовий відтік кадрів. Причому з чисто грошових причин: адже в більшості немає можливості брати хабарі, а на зарплату прожити неможливо.

Найближчим часом становище може різко загостритись. Під час кризи бюджетники трималися навіть за низькі зарплати — адже іншої роботи не було — йшли масові скорочення в приватних компаніях. Але зараз економіка піднімається, і в приватному секторі збільшуються зарплати і активно створюються нові робочі місця. Розрив між доходами працівників недержавних структур і бюджетників нині вже вищий, ніж був до кризи, і продовжує збільшуватися.

Вже через рік нам обіцяють безвізовий режим з ЄС, і в Європу можуть рвонути сотні тисяч заробітчан з числа колишніх бюджетників.

Таким чином вже до кінця наступного року ситуація у бюджетній сфері і в секторі держуправління буде близька до колапсу через банальну відсутність кадрів.

В уряді обіцяють піднімати соцвиплати, але про конкретні цифри не говорять. «2011 рік — піковий по кредитних виплатах по зовнішніх позиках, це означає, що в 2012-му у бюджеті вивільняться додаткові кошти, значна частина яких піде на підвищення зарплат у бюджетній сфері», — розповів прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук’яненко.

Для порівняння, ріст зарплат у приватному секторі в 2011 році очікується в межах 6-15%. Зокрема, в межах 6-10% мають намір підняти зарплату 42% компаній. Ще 33% припускають ріст в 11-15%. Лише 7% компаній припускають підняти зарплату своїм співробітникам більше, ніж на 20%.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути