chrome firefox opera safari iexplorer

До Дня незалежності молодь пішки перейде українську пустелю

19 липня 2011 о 10:17

На Херсонщині до 20-річчя Незалежності України вже вчетверте відбудеться піший перехід через єдину в Європі пустелю – «Олешківські піски».

Як повідомив УНІАН організатор акції, голова наглядової ради Асоціації підприємців Херсонської області «Регіон» Борис Сіленков, перехід відбудеться 28 серпня поточного року.

Планується, що у переході візьмуть участь від 70 до 100 осіб з Криму, Миколаївської, Кіровоградської і Херсонської областей. В основному, більшість учасників переходу – представники молодіжних патріотичних політичних та громадських організацій.

Цьогорічний маршрут буде найскладнішим за всю історію піших переходів через Олешківські піски: він проляже через центральну частину пустелі і становитиме понад 15 кілометрів. Вихід планується з передмістя Нової Каховки, фінішувати учасники переходу будуть в районі селища Раденськ (Цюрупинський район).

Нинішній перехід стане же четвертим з 2008 року. Організатор акції Б.Сіленков, який за часи свого губернаторства в області (2005—2010 рр.) започаткував проведення піших переходів через Олешківські піски для популяризації туризму на Херсонщині, планує й надалі підтримувати цю традицію.

Довідка

Олешківські піски — піщаний масив (піщана арена), розташований в Україні за 30 км на схід від Херсону. Діаметр масиву — близько 15 км.

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом і єдиною пустелею в Європі. Складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами»), висотою близько 5 м, і негустою рослинністю.

У лютому 2010 року на території Голопристанського, Цюрупинського районів та Новокаховської міської ради Херсонської області створили національний природний парк «Олешківські піски».

Олешківські піски отримали спецномінацію у всеукраїнській акції «7 природних чудес України».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути