chrome firefox opera safari iexplorer

До Дня незалежності під амністію відпустять 10 тисяч злочинців

25 липня 2011 о 14:29

Президент Віктор Янукович підписав закон «Про амністію в 2011 році», що передбачає оголошення амністії найбільш соціально незахищених засуджених, зокрема неповнолітніх, вагітних, літніх людей та інвалідів, який був прийнятий Верховною Радою з урахуванням зауважень і пропозицій президента.

Згідно із Законом про амністію в 2011 передбачалось випустити на волю близько 10 000 осіб. Зазвичай, амністії проводять до великих державних свят — до дня Конституції, Дня Незалежності, пише Дело.

При ухваленні цього закону Рада підтримала пропозицію Януковича виключити із закону пункт статті 7, яким визначається, що амністія не застосовується до осіб, які не відшкодували заподіяний злочином матеріальний збиток (збитки). Президент визнав, що таке положення ставить застосування амністії в залежність від матеріального становища особи і його здатності відшкодування збитку.

При цьому, на його думку, такий критерій, як небезпека дій, не враховується.

На думку Януковича, таке положення девальвує суть кримінальної відповідальності і нівелює призначення покарання для виправлення засуджених і запобігання скоюванню нових злочинів.

Нагадаємо, 15 червня Рада ухвалила закон про амністію в 2011 році. 1 липня Янукович ветував цей закон. 8 липня парламент ухвалив закон про амністію з урахуванням зауважень і пропозицій президента.

Як повідомлялось, востаннє амністія в Україні була два роки тому, хоча зазвичай влада щорічно робить подарунок ув'язненим до головних державних свят. З 2008 року у в'язниці потрапили ще 6 тисяч людей. Зараз за ґратами перебувають 155 тисяч українців.

Водночас, медики побоюються, що амністія з нагоди річниці незалежності української держави може спровокувати в країні хвилю епідемії туберкульозу.

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути