chrome firefox opera safari iexplorer

Ікону, яку викрали 27 років тому, повернуть до Львова

09 липня 2011 о 13:12
12 липня в Україну привезуть ікону, яку ще 1,5 роки тому виявили у Швейцарії. Це — ікона «Покрова Богородиці», яку вкрали у Львові в 1984 році. Про це 8 липня в ефірі  заявив колекціонер, меценат Ігор Возняков, який і посприяв перевезенню та викупу цієї ікони в іншого колекціонера.

Меценат зазначив, що оціночна вартість ікони 350 тис. євро, натомість, ціну, за яку йому вдалося викупити цей сакральний твір, Ігор Возняков відмовився назвати, натомість сказав, що «сакральні речі не можна виміряти грошима».

На запитання, чому він вирішив повернути ікону до Львова, меценат відповів, що кожна сакральна річ має своє місце. Окрім цього він сказав, що «ті, хто крав ікони, погано закінчували».

Генеральний директор Національного музею ім. А.Шептицького у Львові Ігор Кожан зазначив, що цю ікону викрали із собору на вул. Вірменській, «Після цієї події собор почали охороняти, пізніше храм звільнили від іконопису і передали вірменській громаді».

Голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон Юрій Савчук зазначив, що під час тієї крадіжки зловмисники винесли 22 ікони, 9 з них вдалося швидко віднайти і повернути, натомість доля 13 – була невідомою, однією з них була оця «Покрова Богородиця», інші 2 сакральні твори, уже відомо, є в меценатів із Москви.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути