chrome firefox opera safari iexplorer

КМДА не хоче віддавати державі музей-квартиру Тичини

27 липня 2011 о 19:17

КМДА звернулась до комісії Київради з питань культури та туризму з проханням скасувати рішення Київради «Про передачу до державної власності Літературно-меморіального музею — квартири П.Г.Тичини в м. Києві».

Про це ІП повідомив голова комісії Олександр Бригинець. 

За словами Бригинця, комісія не підтримала позицію КМДА і закликала владу виконати рішення Київради.

"Позиція київської влади дивна: з одного боку КМДА не хоче віддавати музей і робить все, щоб музей не набув статусу державного, з іншого боку вона не може знайти в своєму бюджеті достатньо грошей, щоб профінансувати цей та інші музеї, — сказав Бригинець. — От і виходить такий пінг-понг під гаслом «сам не гам, і іншому не дам».

Депутат пояснив, що передача музею до державної власності могла покращити стан закладу культури.

Свого часу Кабмін сам звернувся до Київради з пропозицією передати музей до державної власності, адже Міністерство культури планувало об'єднати цей музей з кількома іншими музеями присвяченими П.Тичині, надавши їм статусу філій.

«Після прийняття рішення про передачу музею до держвласності ми зітхнули з полегшенням, оскільки можна було не боятися, що через халатне ставлення київської влади до цього музею він рано чи пізно втратить приміщення у самому центрі столиці площею у 150 кв. м і в ньому поселиться якийсь чиновник чи олігарх, — зазначив Бригинець. — Сьогодні, якщо передача музею в держвласність не відбудеться, як цього хоче його колектив, виключити такий розвиток подій не можна».

Раніше літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини, який знаходиться на вулиці Терещенківській, 5 у Києві, отримав ордер про примусове виселення. Причиною була несплата оренди приміщення у сумі 16 тис. грн., які сама ж КМДА не виділила вчасно.

19 лютого

Інші дати
Клим Чурюмов
1937 – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Розгорнути
Народився Костянтин Ушинський
(1824, м.Тула, Росія - 1870), визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності - тіло без душі» (Костянтин Ушинський)
Розгорнути
Народилась Катерина Скаржинська
(1853, м. Лубни Полтавської обл. - 1932) - українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
Розгорнути
Народилася Марфа Паторжинська-Снага
(1899-1981), українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
Розгорнути
Loading...