chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині відкрили найпотужнішу в Україні вітроелектростанцію

12 липня 2011 о 10:51

Найпотужнішу вітроелектростанцію в Україні запустили в селищі Безіменному на Донеччині. Десять турбін парку здатні забезпечити світлом увесь Новоазовський район регіону з населенням майже 40 тисяч людей.

Степ Новоазовського району —  ідеальне місце для встановлення вітряків, що виробляють електроенергію. Середня швидкість вітру тут сягає 12 метрів за секунду. А це зводить до мінімуму ймовірність раптової зупинки агрегату. На Донеччини ця вітроелектростанція не перша. П'ятнадцять років тому у цій місцевості розташували перші 240 дослідних генераторів. Утім, вони були малопотужні. На відміну від них, одна турбина нового вітряка здатна замінити всі попередні.

Андрій Конеченков, голова правління української вітроенергетичної асоціації: «Если раньше ставилась задача, как можно побольше произвести ветроагрегатов, то это первый проект, когда делается ставка на выработку электроэнергии за счет ветра. И главное для ветроэнергетики – это правильно выбрать место, выбрать ветроагрегат, чтобы он максимально производил ветроэнергию».

Потужніть нового вітрового парку становить 25 мегават. Управління конструкціями здійснюється в автоматичному режимі. Для обслуговування вітроелектростанції достатньо двох десятків працівників.

Андрій Захаренков, начальник зміни Новоазовської вітроелектростанції: «Управление, установка параметров, запуск, остановка ветротурбин. Все равно, если даже компьютеризировано, человеческий фактор он должен присутствовать».

Новий парк звели спільно з Німеччиною. Встановлені вітряки забезпечують електроенергією Новоазовський район на Донеччині — а це сорок тисяч мешканців.  У майбутньому вітроенергію споживатимуть ще чотири райони регіону.

Йоахим Фурлендер, президент компанії інвестора (Німеччина): «
Моя мета в Україні – покрити не лише Донецьку область. А в донецькому регіоні створити понад 1000 робочих місць. Ми залучатимемо фахівців із Донецька, і навчатимемо їх у Німеччині».

Вартість вітрової електростаніції становить майже два мільярди гривень. За два роки у новазовському степу мають запрацювати 43 агрегати загальною потужністю 107 мегават. Проте, це жодним чином не вплине на тарифи на електроенергію для місцевих мешканців.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути