Найпотужнішу вітроелектростанцію в Україні запустили в селищі Безіменному на Донеччині. Десять турбін парку здатні забезпечити світлом увесь Новоазовський район регіону з населенням майже 40 тисяч людей.
Степ Новоазовського району — ідеальне місце для встановлення вітряків, що виробляють електроенергію. Середня швидкість вітру тут сягає 12 метрів за секунду. А це зводить до мінімуму ймовірність раптової зупинки агрегату. На Донеччини ця вітроелектростанція не перша. П'ятнадцять років тому у цій місцевості розташували перші 240 дослідних генераторів. Утім, вони були малопотужні. На відміну від них, одна турбина нового вітряка здатна замінити всі попередні.
Андрій Конеченков, голова правління української вітроенергетичної асоціації: «Если раньше ставилась задача, как можно побольше произвести ветроагрегатов, то это первый проект, когда делается ставка на выработку электроэнергии за счет ветра. И главное для ветроэнергетики – это правильно выбрать место, выбрать ветроагрегат, чтобы он максимально производил ветроэнергию».
Потужніть нового вітрового парку становить 25 мегават. Управління конструкціями здійснюється в автоматичному режимі. Для обслуговування вітроелектростанції достатньо двох десятків працівників.
Андрій Захаренков, начальник зміни Новоазовської вітроелектростанції: «Управление, установка параметров, запуск, остановка ветротурбин. Все равно, если даже компьютеризировано, человеческий фактор он должен присутствовать».
Новий парк звели спільно з Німеччиною. Встановлені вітряки забезпечують електроенергією Новоазовський район на Донеччині — а це сорок тисяч мешканців. У майбутньому вітроенергію споживатимуть ще чотири райони регіону.
Йоахим Фурлендер, президент компанії інвестора (Німеччина): «Моя мета в Україні – покрити не лише Донецьку область. А в донецькому регіоні створити понад 1000 робочих місць. Ми залучатимемо фахівців із Донецька, і навчатимемо їх у Німеччині».
Вартість вітрової електростаніції становить майже два мільярди гривень. За два роки у новазовському степу мають запрацювати 43 агрегати загальною потужністю 107 мегават. Проте, це жодним чином не вплине на тарифи на електроенергію для місцевих мешканців.