chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відзначають 400-річчя Манявського монастриря

07 липня 2011 о 13:26

Хресто-Воздвиженський Манявський монастир Української православної церкви Київського патріархату, який ще називають Українським Афоном, сьогодні відзначає 400-річчя.

За словами архиєпископа Івано-Франківського і Галицького Іосафа, перший монах, засновник монастиря Йов Княгиницький поселився в Марковій пустині орієнтовно у 1608 році, але першу невелику церкву збудували й освятили тут у 1611 році.

Святкову літургію з нагоди 400-річного ювілею обителі очолив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет.

Монастир-скит знаходиться в гірському урочищі в Карпатах на Івано-Франківщині. Монастир є історико-архітектурним заповідником.

На території монастиря також похований гетьман Іван Виговський.

20 грудня

Інші дати
Народився Амвросій Ждаха
(1855, м. Очаків, Миколаївська область – 1927) – український художник, графік, майстер акварельної мініатюри. Першим з українських графіків розпочав працю над комплексним оформленням «Кобзаря» Тараса Шевченка. У творчому доробку - робота над ілюструванням Нового завіту, «Іліади» та «Одіссеї» Гомера, «Слова про Ігорів похід».
Розгорнути
Народився Олексій Гіляров
(1856, Росія – 1938) – український письменник, філософ, педагог. В Київському університеті створив блискучу школу філософів і психологів (В.Асмус, Г.Якубаніс, П.Блонський, І.Огієнко).
Розгорнути

Новини Дивитися всі