chrome firefox opera safari iexplorer

На столичній «Троєщині» торгують нареченими

25 липня 2011 о 12:00

На одному з найбільших ринків столиці — «Троєщині» — поряд з продуктами, речами і взуттям можна купити дружину, а з нею й київську прописку.

Серед наречених — продавці з Китаю, В'єтнаму, Азербайджану, які готові платити $500-700 за фіктивний шлюб та ще $500 — за реєстрацію, пише «Сегодня».

Усе це торговцям потрібно для того, щоб спростити процедуру одержання громадянства.

Кореспондент видання на собі перевірила, що на фіктивному шлюбі можна заробити. Додатково 1,5 тисячі доларів можна отримати за прописку «нареченого» без права на житлополощу.

Допомогла знайти охочого одружитися продавщиця пересувного бару (візка з чаєм і кавою), попросила лишити телефон і до вечора навіть передзвонила.

«Знайшла тобі азербайджанця. Приходь, познайомлю», — повідомила «сваха».

Тутешні таксисти кажуть, що підпільний ринок наречених діє на «Троєщині» уже давно.

«Усе просто: тутешня адміністрація веде облік тих торговців, кому потрібно громадянство. Їм підшукують дружин, як правило — з тутешніх продавщиць, які за невеликі гроші й гарантію працевлаштування погоджуються фіктивно вийти заміж», — розповів таксист Олександр.

До слова, кажуть, адміністрація ринку добре заробляє на цьому.

«До нас зверталися зі скаргами торговці з ринку, яких адміністрація незаконно виселяла звідти. Їхні місця віддавали якимось китайцям, азербайджанцям. Коли ми стали копатися, то з'ясували, що адміністрація ринку заробляє на іноземцях — їх фіктивно женить, а потім кришує, зрозуміло, за доплату. Я готовий це підтвердити документами», — сказав правозахисник Едуард Багіров.

Керівництво ринку, природно, все заперечує.

У Центральному столичному РАГСі підтверджують, що останнім часом українки все частіше стали розписуватися з іноземцями.

«За в'єтнамців наші дуже рідко виходять. Як правило, чоловіками стають китайці, іранці, турки, азербайджанці. Буває, що наречений навіть не знає мови, і за нього заява пише перекладач. Але сам же чоловік розуміє, навіщо прийшов, тому радо киває», — розповіла  співробітниця РАГСу.

До того ж, у нашій країні немає покарання за укладання фіктивного шлюбу.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути