chrome firefox opera safari iexplorer

Подружжя з Чернівців збудувало двоповерховий будинок із... соломи

28 липня 2011 о 14:05

Швидко, екологічно, й економно. Подружжя з Чернівців запевняє: за не надто великі гроші можна звести власне помешкання. У цьому буковинці переконалися на власному досвіді, збудувавши двоповерховий дачний будинок із... соломи.

У такій оселі, кажуть її господарі, мешкати не тільки комфортно, а й корисно для здоров’я.

Подружжю Ніцовичів взимку бракувало тепла. Витрати на опалення зростали, а от холод з цегляної оселі не йшов. Рятуватися вирішили верандою. У пошуках економваріанту натрапили в Інтернеті на технологію зведення помешкань з солом’яних пак. Наважились і не пошкодували.

Марія Ніцович, власниця солом'яного будинку: При морозі -25 градусів на вулиці, вода не замерзала ні разу. Там весь час на термометрі було +5 і ми побачили скільки через наші стіни тікало тепла.

Коли чоловік з дружиною схотіли будувати дачу, вже знали що вона буде з соломи. Спорудили фундамент, змонтували дерев’яний каркас та покрівлю, потім звели з солом’яних тюків стіни.

Василь Ніцович, власник солом'яного будинку: Якщо ви подивитеся на цю стіну, то тут є живий приклад: з дерева зроблена конструкція, проміжки закладені тюками. Потім все замазується глиною і все оздоблюється як завгодно.

На будівлю вистачило 300 пак соломи.

У міцності будинку чоловік не сумнівається. Подбали й про енергоощадні технології. Воду гріє сонячний конвектор, а кімнати – ось така пічка.

Марія Ніцович, власниця солом'яного будинку: Робиться рамка і невеличкий парничок на стіні. Засклити його, пофарбувати в чорний колір і ми будемо мати невеличку пічку.

Мешкати в солом’яній хаті і для здоров’я корисно, переконує пані Марія. Каже, будинок нейтралізує електромагнітний вплив.

Марія Ніцович, власниця солом'яного будинку: Ми просили одного чоловіка, він нам допомагав розбирати пічку. То він у нас тут тиждень жив і він зі здивуванням помітив, що йому не треба було ліки приймати від високого тиску, яким він страждав.

Такий будинок може звести чи не кожен охочий, кажуть чернівчани. Бо технологія проста, а вартість у кілька разів нижча за цегляний. Нашим героям їхній став – у сто тисяч гривень.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...