chrome firefox opera safari iexplorer

Українських селян вже не тягне до міст (опитування)

01 липня 2011 о 11:04

Більшість сільських жителів не хоче виїжджати зі свого села.

Про це свідчать  результати соціологічного дослідження «Соціально-економічний стан українського села», проведеного Інститутом Горшеніна.

Відповідно до даних, не бажають виїжджати зі свого села 69,0% опитаних сільських жителів. Хотіли б переїхати до міста 16,3% селян, за кордон – 5,9% опитаних, до іншого села – 1,1% респондентів. Важко відповісти на запитання 7,7% опитаних.

Кожний другий сільський житель України (50,8%) проживає у своєму селі з народження. Понад 10 років живуть у своєму селі 38,8% опитаних, від 5 до 10 років – 4,7%, від 1 року до 5 років – 3,0%, до 1 року – 1,0% респондентів. Важко відповісти на запитання 1,7% опитаних.

Переважна більшість жителів села (83,1%) протягом останні 10 років нікуди не переїздили. При цьому переїхали з міста до села 6,1% опитаних, з села до села – 4,1%, з села до міста – 2,6%. За кордон протягом останніх 10 років виїхали 1,6% сільських жителів. Важко відповісти на запитання 2,5% респондентів.

В Інституті Горшеніна нагадують, що за наслідками даного дослідження, опублікованого раніше, третина сільських жителів (36,7%) вважає, що їх село зупинилося у своєму розвитку, а кожний четвертий (24,5%) вважає, що воно деградує.

*** Всеукраїнське дослідження «Соціально-економічне положення сучасного українського сіла» було проведено Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком «Коментарі:» за підтримки керівника групи компаній «Авангард» Олега Бахматюка з 28 березня до 15 квітня 2011 року. Всього, згідно з вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2000 респондентів у 123 селах, розташованих у 24 областях України і АР Крим, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,2%.

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути