chrome firefox opera safari iexplorer

Майже половина українців не схвалюють зовнішньої політики України

14 грудня 2011 о 21:26

Майже половина українців — 46,5% — дотримуються думки, що нинішня зовнішня політика України не відповідає її національним інтересам.

Про це повідомили у Центрі Разумкова з посиланням на результати проведеного соціологічного дослідження.

Опитування показало, що 32,6% респондентів вважають, що нинішня політика України частково відповідає національним інтересам, і лише 8,0% – що повною мірою відповідає. Важко було відповісти на запитання – 12,8%.

До того ж, 46,5% респондентів вважають, що Україна не є самостійною у формуванні власної зовнішньої політики, ще 32,8% — що вона є не цілком самостійною, і лише 10,1% — що вона цілком самостійна у формуванні зовнішньої політики. Не визначились з відповіддю –10,6% респондентів.

Крім того, згідно з результатами дослідження, 47,3% респондентів зазначили, що міжнародний імідж України впродовж року, що минає, змінився на гірше; на покращення іміджу вказують лише 5,9% опитаних, 29,1% вважають, що він не змінився. Не відповіли – 5,9%.

На запитання, чи є на Ваш погляд нинішня зовнішня політика України послідовною і виваженою, 66,0% сказали, що “ні”, вважають її такою – 17,2%, 16,8% опитаних було важко відповісти. З тим, що політика є економічно ефективною, погодились 11,4%, не погодились – 70,2%, не могли визначитись 18,2%. Те, що зовнішня політика України є зрозумілою для країн-партнерів, підтримують 12,5%, а 62,2% — висловились проти, ще 25,3% — не змогли визначитись щодо цього питання.

Крім того, 69,7% респондентів не вважають зовнішню політику зрозумілою для суспільства, навпаки думають 14,1%, а 16,1% — важко було відповісти на поставлене запитання.

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 8 листопада 2011 року. Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути