chrome firefox opera safari iexplorer

В Криму влаштували свято морепродуктів

02 липня 2011 о 16:06

Перший фестиваль мідій відкрили в Севастополі в одному з ресторанів біля моря.

Головна фішка свята — живі чорноморські мідії. До рук шеф-кухаря вони потрапляють прямісінько з відкритого моря, де облаштована спеціальна морська ферма.

“Мідії зі всім добре смакують, це чистий білок, білковий продукт. В нього свого яскраво вираженого смаку не має, і тому він зі всім смакує”, — каже шеф-кухар Олександр Єрмаков.

Зберегти мідію свіжою справа не з легких. В Криму майже неможливо зустріти у широкому продажі свіжі мідії, адже термін їх придатності після вилову лише 3 доби при температурі від 2 до 8 градусів. Тож мережі торгівлі просто не беруться реалізовувати свіжий делікатес, значно охоче працюють з замороженим продуктом. Аби самотужки встановити чи свіжа мідія достатньо постукати по молюску.

“Достатньо постукати по мідії, якщо вона закрилася, значить вона жива. Якщо цей процес затягується, або взагалі не закривається – тоді цю мідію потрібно викинути і не готувати”, — каже керівник ферми мідій Оксана Вялова.

Найпростіший спосіб приготування мідій — підсмажити їх на решітці. Але для фестивалю кухар розробив чотири рецепти, в яких поєднав італійську, французьку та японську кухні. Подавали мідії з томатами, базиліком, блакитним сиром та білим вином. За словами шеф кухаря, якщо сама мідія готуються кілька хвилин, то для приготування одного з соусів йде більше 6 годин.

“Біле вино підігріваємо, додаємо білу цибулю, кладемо мідії, кусочок вершкового масла, дві хвилини і вони готові”, — каже шеф-кухар Олександр Єрмаков.

До фестивальних справ сомельє підібрали спеціальні вина. Напій треба обирати зважаючи на смакові якості соусу, що використовується у приготуванні.

“Мідії зажарені на залізі мають дуже сильний смак, тому вино повинне бути дуже насичене. Якщо мідії приготовані з соусом і він дуже має тонкий елегантний смак, тоді потрібно підбирати вина легкі і не дуже насичені”, — каже сомельє фестивалю Павло Швець.

Посмакувати свіжими мідіями зібралось чимало охочих.

“В нас були з винним соусом та томатами. Мені сподобався соус, було дуже непогано з томатами”, — каже турист Геннадій Логінов.

“Відчувається, що вони дійсно ніжні, соковиті та свіжі”, — каже туристка Людмила Дьяконова.

Фестиваль мідій триватиме у місті два дні, а восени його проведуть ще раз

 

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути