chrome firefox opera safari iexplorer

86-річний фольклорист підготував до друку 40 томів казок

03 серпня 2011 о 15:03

Наступного року фольклорист 86-річний Микола Зінчук з села Довгопілля Путильського району Чернівецької області подаватиме документи на здобуття Нобелівської премії з літератури.

«Цього року хочу закінчити роботу над 40-томним зібранням українських казок. Одразу після цього подам документи на отримання Нобелівської премії», — розповів він кореспонденту Gazeta.ua.

«Зараз казки англійською перекладає моя знайома. На розгляд відправимо їх у дерев'яному різьбленому ящику. Я вже замовив його в Косівському художньому інституті. Він дуже красивим буде. Хочу, щоб і за кордоном знали про нашу культуру», — додав він.

Микола Зінчук 36 років збирає казки по всіх регіонах України.

«Коли я вчителював у Рукшині Хотинського району, з учнями на 2-3 тижні їздили у Карпати займатися краєзнавчим туризмом. Назбирав там кілька казок і пісень й поїхав до Київського інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії. Директор переглянув мої записи і сказав: „Матеріал цікавий. Бачу, ви можете робити цю роботу. А це ліпше, ніж горілку пити“. Відтоді ходжу по селах і збираю казки», — розповів фольклорист.

«36 років я не мав ні вихідних, ні свят, ні відпусток», — додав він.

Микола Зінчук літературно опрацював та підготував до друку 40 томів казок.

«Видавав їх за власні кошти. Тепер гроші закінчилися. Надруковані книжки лежать на складах у видавництвах. Книготорговці готові зайнятися розповсюдженням. Просять кожного тому по 20 примірників. Порахував, що мені знадобиться 20 років, щоб у такий спосіб продати всі примірники. А в мене стільки часу немає. Не раз звертався до влади. Просив, щоб книги закупили для бібліотек. Та з міністерства освіти написали, що ці книги їм непотрібні. Вони беруть лише ті, які є у шкільній програмі. Писав листи Ганні Герман, Миколі Азарову, Володимиру Яворівському, Борису Олійнику. Відповіді від них не отримав. Лише Яворівський написав, що співчуває, але допомогти не може», — поділився Микола Антонович.

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути