chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську експонуватимуть унікальні твори народного мистецтва

18 серпня 2011 о 15:16

22 серпня, о 16.00, у Дніпропетровському художньому музеї у рамках ІІ фестивалю «Єдність у різноманітті» буде відкрито виставку творів декоративно-прикладного й народного мистецтва.

Фестиваль присвячено Дню незалежності України. Про це «Рідній країні» повідомила адміністрація музею.

Відвідувачі виставки вперше за багато років побачать унікальні твори декоративно-прикладного й народного мистецтва, що зберігаються у фондах Художнього музею і тривалий час не експонувалися.

Ці прекрасні вироби належать до різних національних художніх шкіл. Найширше, природно, на експозиції репрезентовано українське декоративне й народне мистецтво: тут і придніпровські вишиті рушники, і петриківська кераміка, і решетилівські гобелени, й львівське скло, і косовська й київська кераміка.

Неодмінно викличуть захоплення твори й інших національних шкіл: відомі димківські іграшки, жостівські таці, лаковані скриньки, розписані майстрами Хохломи, Мстери, Палеха (Іванівська область, Росія); литовські гобелени, кераміка, вироби зі шкіри; латвійські мистецькі композиції; естонська кераміка; грузинські кераміка й чеканка; вірменська кераміка.

Відразу після урочистостей з нагоди відкриття виставки розпочнеться музична програма за участю колективів національних общин Дніпропетровщини.

25 серпня, об 11.00, у Художньому музеї розпочнеться науково-практична конференція «Різноманіття національних художніх шкіл народів України»: національна своєрідність декоративно-прикладного і народного мистецтва».

Того ж дня, з 15.00 до 19.00, у рамках виставки пройдуть майстер-класи з петриківського розпису, української та литовської вишивки.

Виставка творів декоративно-прикладного й народного мистецтва «Єдність у різноманітті» триватиме до 31 жовтня.

«Рідна країна»

* Фото надані Дніпропетровським художнім музеєм 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...