chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську експонуватимуть унікальні твори народного мистецтва

18 серпня 2011 о 15:16

22 серпня, о 16.00, у Дніпропетровському художньому музеї у рамках ІІ фестивалю «Єдність у різноманітті» буде відкрито виставку творів декоративно-прикладного й народного мистецтва.

Фестиваль присвячено Дню незалежності України. Про це «Рідній країні» повідомила адміністрація музею.

Відвідувачі виставки вперше за багато років побачать унікальні твори декоративно-прикладного й народного мистецтва, що зберігаються у фондах Художнього музею і тривалий час не експонувалися.

Ці прекрасні вироби належать до різних національних художніх шкіл. Найширше, природно, на експозиції репрезентовано українське декоративне й народне мистецтво: тут і придніпровські вишиті рушники, і петриківська кераміка, і решетилівські гобелени, й львівське скло, і косовська й київська кераміка.

Неодмінно викличуть захоплення твори й інших національних шкіл: відомі димківські іграшки, жостівські таці, лаковані скриньки, розписані майстрами Хохломи, Мстери, Палеха (Іванівська область, Росія); литовські гобелени, кераміка, вироби зі шкіри; латвійські мистецькі композиції; естонська кераміка; грузинські кераміка й чеканка; вірменська кераміка.

Відразу після урочистостей з нагоди відкриття виставки розпочнеться музична програма за участю колективів національних общин Дніпропетровщини.

25 серпня, об 11.00, у Художньому музеї розпочнеться науково-практична конференція «Різноманіття національних художніх шкіл народів України»: національна своєрідність декоративно-прикладного і народного мистецтва».

Того ж дня, з 15.00 до 19.00, у рамках виставки пройдуть майстер-класи з петриківського розпису, української та литовської вишивки.

Виставка творів декоративно-прикладного й народного мистецтва «Єдність у різноманітті» триватиме до 31 жовтня.

«Рідна країна»

* Фото надані Дніпропетровським художнім музеєм 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути