chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві покажуть вуличну виставу театру Бюро Подорожей «Планета Лем»

31 серпня 2011 о 13:34

За словами організаторів, «Планета Лем» – одна з останніх постановок театру під відкритим небом Бюро Подорожей. На її створення автора надихнула проза Станіслава Лема — «його нетривіальний, комічний та напрочуд точний діагноз сучасного світу, а також Лемові рефлексії щодо взаємозв’язку між технологічним розвитком та зростаючою духовною обмеженістю спадку людства».

Головними героями вистави виступають персонажі новел та коротких оповідань Лема: Ійон Тихий, професор Тарантоґа, громада Лепняків, суперкомп’ютер та роботи. Історії, втіленої у сценічному дійстві,

«Лем насправді не писав — це театральна імпровізація на тему його творів, вернісаж ідей та персонажів Лема. Театральне дійство під відкритим небом триває одну годину, але справляє незабутнє враження. Видовищні мобільні декорації, світлові спецефекти з використанням мультимедійної проекції, виразні, дещо брутальні костюми формують унікальну атмосферу, у якій поєднані традиції вуличного театру та сучасні технології. Такою ж є і музичний супровід спектаклю: музику, у якій зміксовано симфонічні мотиви й постіндустріальні теми, написано спеціально для цієї вистави». – повідомляють організатори.

*** Театр Бюро Подорожей (Biuro Podróży) заснований у 1988 році режисером Павелом Шкотаком. Репертуарний лист театру включає чотирнадцять оригінальних вистав, серед яких вісім — під відкритим небом (зокрема, «Похорон Кармен» — володар Першої відзнаки, Нагороди критиків та Нагороди Гамада в Единбурзі, а також Гран-прі Театрального фестивалю в Афінах; «Макбет» відзначений нагородою Фаджир на Міжнародному театральному фестивалі у Тегерані за кращу режисерську роботу).

Географія виступів театру нараховує 46 країн.

30 січня

Інші дати
Всеволод Нестайко
(1930 – 2014) – класик сучасної української дитячої літератури. 1979 р. трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г.Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури. «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити.» Всеволод Нестайко
Розгорнути
Оксана Мешко
(1905 - 1991) –  український біолог, правозахисник. Член-засновник Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Володимир Антонович
1834 – 1908рр. Володимир Антонович (Вінницька обл.) – видатний український історик, археолог, етнограф. Створив київську школу істориків-українознавців в особі своїх учнів (Д. Багалій, М. Грушевський та ін.). «Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними». (Володимир Антонович)
«Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними» (Володимир Антонович)
Розгорнути

Новини Дивитися всі