chrome firefox opera safari iexplorer

У київському театрі Франка покажуть виставу про Майдан

28 серпня 2014 о 12:20

Прем'єрою нового театрального сезону в Національному театрі ім. Франка стане вистава «Щоденники Майдану».

Ювілейний, 95-й, сезон в театрі Франка відкрився 27 серпня благодійною виставою «Назар Стодоля». Тепер театрали очікують на прем'єру «Щоденники Майдану», повідомляє Cultprostir.

Фактично роботу над виставою режисер Андрій Май та драматург Наталія Ворожбит розпочали ще у грудні 2013 року.

«Ми з драматургом Наталією Ворожбит були кураторами роботи, яка тривала з початку грудня 2013-го по кінець лютого 2014-го. Кілька разів на тиждень ми збиралися і фіксували, що відбувається з нами та людьми, які приходили на наші зустрічі. З цього вийшло 78 годин відеозаписів. Потім вийшов текст на 30 сторінок, який нам вдалося вперше презентувати в Москві, ще 10-го березня в рамках Національного фестивалю „Золота маска“. Тоді ще не було такого протистояння між державами.

Після цього текст був представлений в Гданську, місті, яке відоме польським спротивом, звідки пішла солідарність. Потім в нас з Наталкою була презентація в Лондоні в театрі The Royal Court Theatre.

Наразі восени, окрім Києва, де відбудеться прем'єра вистави, а не просто презентація тексту, ми маємо показ у листопаді у Вільнюсі з литовськими акторами, а у грудні – в Берліні.

Ми сподіваємось, що до річниці подій на Майдані нам вдасться зробити акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а і прості люди», — розповів Андрій Май.

Напередодні відкриття 95 театрального сезону відбулося вшанування пам'яті актора Богдана Сильвестровича Ступки. У фойє встановили відбиток його руки.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути