chrome firefox opera safari iexplorer

У київському театрі Франка покажуть виставу про Майдан

28 серпня 2014 о 12:20

Прем'єрою нового театрального сезону в Національному театрі ім. Франка стане вистава «Щоденники Майдану».

Ювілейний, 95-й, сезон в театрі Франка відкрився 27 серпня благодійною виставою «Назар Стодоля». Тепер театрали очікують на прем'єру «Щоденники Майдану», повідомляє Cultprostir.

Фактично роботу над виставою режисер Андрій Май та драматург Наталія Ворожбит розпочали ще у грудні 2013 року.

«Ми з драматургом Наталією Ворожбит були кураторами роботи, яка тривала з початку грудня 2013-го по кінець лютого 2014-го. Кілька разів на тиждень ми збиралися і фіксували, що відбувається з нами та людьми, які приходили на наші зустрічі. З цього вийшло 78 годин відеозаписів. Потім вийшов текст на 30 сторінок, який нам вдалося вперше презентувати в Москві, ще 10-го березня в рамках Національного фестивалю „Золота маска“. Тоді ще не було такого протистояння між державами.

Після цього текст був представлений в Гданську, місті, яке відоме польським спротивом, звідки пішла солідарність. Потім в нас з Наталкою була презентація в Лондоні в театрі The Royal Court Theatre.

Наразі восени, окрім Києва, де відбудеться прем'єра вистави, а не просто презентація тексту, ми маємо показ у листопаді у Вільнюсі з литовськими акторами, а у грудні – в Берліні.

Ми сподіваємось, що до річниці подій на Майдані нам вдасться зробити акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а і прості люди», — розповів Андрій Май.

Напередодні відкриття 95 театрального сезону відбулося вшанування пам'яті актора Богдана Сильвестровича Ступки. У фойє встановили відбиток його руки.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути