chrome firefox opera safari iexplorer

Українці втратили інтерес до літератури

12 серпня 2011 о 15:06

Половина українських школярів не беруть в руки книги, а країна в цілому претендує на лідерство серед країн, що найменше читають в Європі.

За підрахунками директора Інституту соціології освіти Російської академії наук Володимира Собкіна, якщо на початку 1970-х років радянський підліток читав близько 40 книжок за рік, то юний житель пострадянських країн — лише десяток, пише Кореспондент.

До того ж число українських дітей, які регулярно беруть в руки книги, постійно скорочується. За даними компанії TNS Ukraine, якщо ще в 2003 році їх було 57%, то в 2008-му вже 52%. При цьому молодь якщо і читає, то в основному літературу за шкільною програмою — популярні колись серед радянських дітей пригоди і фантастика не користуються попитом.

Охолонули до літератури і дорослі. Інтерес до літератури проявляють 73,5% британців, 66% німців, 61% французів і лише 30% росіян і 27% українців.

«На зміну книгам прийшов інтернет, комп'ютер, телевізор і абсолютно інші цінності», — пояснює відхід від літератури співвітчизників, у тому числі молоді, експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава. За даними опитування його організації, 80% інформації молоді люди черпають зі Всесвітньої павутини.

Педагоги, у свою чергу, констатують, що молодим людям, які мало читають, стає все складніше викладати свої думки.

«У них абсолютно немає розуміння, що читати просто необхідно. У результаті суспільство стає дебільним. І це дуже сумно», — констатує екс-ректор і почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецкий.

За даними Інституту Горшеніна, 79,9% молодих українців вважають за краще проводити дозвілля, спілкуючись з друзями, 51% — граючи в комп'ютерні ігри, сидячи в інтернеті і слухаючи музику. 45,5% вважають за краще займатися домашніми справами. І тільки 43,8% призналися, що у вільний час беруть в руки книгу, газети або журнали.

Новини Дивитися всі