chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали більше витрачати на мобільний зв'язок

24 березня 2011 о 12:08

За даними регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг GfK Ukraine, у минулому році спостерігалося збільшення середніх витрат українців на послуги мобільного зв'язку. Фахівці відзначили, що в кінці 2009 року українці витрачали на мобільний зв'язок у середньому 43 грн на місяць, але протягом 2010 року середні витрати збільшилися до 45 грн.

«Частка тих, хто витрачає на мобільний зв'язок менше 30 грн на місяць, зменшилася з 16% до 11%, на противагу тому, що з 18% до 24% зросла група тих, хто витрачає на мобільний зв'язок більше 50 грн на місяць. Втім, більше половини українців (51%) витрачають на мобільний зв'язок у межах 30-35 грн щомісяця», — йдеться в повідомленні.

При цьому в GfK Ukraine відзначають, що одним з ключових драйверів зростання ринку мобільного зв'язку став мобільний Інтернет. Так, в останньому кварталі 2009 року лише 2% українців старше 16 років користувалися Інтернетом через мережу мобільного зв'язку.
Експерти говорять, що протягом 2010 року кількість таких користувачів зросла майже на 75% і досягла в четвертому кварталі 2010 року 3,5% серед всіх українців, старших 16 років. Більше користування мобільним Інтернетом характерне для молоді віком 16-19 років, серед яких 14% користується цим типом доступу, і жителів сіл, для яких цей показник досяг 10%.

Незважаючи на високу маркетингову активність операторів мобільного зв'язку і зміну стратегій операторів, за даними опитувань, структура ринку залишається майже без змін.

«Як і раніше, лідером ринку є Київстар, чия частка разом з Beeline склала в четвертому кварталі 52%. Послугами мобільного зв'язку компанії МТС користується 42% від усіх користувачів мобільного зв'язку, третє місце за часткою ринку належить life:), якого обрали 15% абонентів мереж мобільного зв'язку в Україні», — резюмують в GfK Ukraine.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути