chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали більше витрачати на мобільний зв'язок

24 березня 2011 о 12:08

За даними регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг GfK Ukraine, у минулому році спостерігалося збільшення середніх витрат українців на послуги мобільного зв'язку. Фахівці відзначили, що в кінці 2009 року українці витрачали на мобільний зв'язок у середньому 43 грн на місяць, але протягом 2010 року середні витрати збільшилися до 45 грн.

«Частка тих, хто витрачає на мобільний зв'язок менше 30 грн на місяць, зменшилася з 16% до 11%, на противагу тому, що з 18% до 24% зросла група тих, хто витрачає на мобільний зв'язок більше 50 грн на місяць. Втім, більше половини українців (51%) витрачають на мобільний зв'язок у межах 30-35 грн щомісяця», — йдеться в повідомленні.

При цьому в GfK Ukraine відзначають, що одним з ключових драйверів зростання ринку мобільного зв'язку став мобільний Інтернет. Так, в останньому кварталі 2009 року лише 2% українців старше 16 років користувалися Інтернетом через мережу мобільного зв'язку.
Експерти говорять, що протягом 2010 року кількість таких користувачів зросла майже на 75% і досягла в четвертому кварталі 2010 року 3,5% серед всіх українців, старших 16 років. Більше користування мобільним Інтернетом характерне для молоді віком 16-19 років, серед яких 14% користується цим типом доступу, і жителів сіл, для яких цей показник досяг 10%.

Незважаючи на високу маркетингову активність операторів мобільного зв'язку і зміну стратегій операторів, за даними опитувань, структура ринку залишається майже без змін.

«Як і раніше, лідером ринку є Київстар, чия частка разом з Beeline склала в четвертому кварталі 52%. Послугами мобільного зв'язку компанії МТС користується 42% від усіх користувачів мобільного зв'язку, третє місце за часткою ринку належить life:), якого обрали 15% абонентів мереж мобільного зв'язку в Україні», — резюмують в GfK Ukraine.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути