chrome firefox opera safari iexplorer

60-річний українець на візку вирушив у подорож 6-ма континентами

20 вересня 2011 о 17:24

60-річний українець на візку вирушив у подорож 6-ма континентами. Громадський діяч Микола Подрезан за три роки має об'їхати 27 країн — хоче подивитися, як у світі розв'язують проблему доступу інвалідів до визначних місць та пам`яток. А ще — привернути увагу української влади до цієї проблеми.

Київський Майдан Незалежності — відправна точка подорожі Миколи Подрезана. Наразі таймер, який і вестиме відлік кілометрів шляху візочника, на нулі. Але вже сьогодні мандрівник досягне першої точки — прилетить до Канади.

У Сіднеї, Барселоні, Атланті, Римі, Лондоні та ще 30 містах світу українець збиратиме фотографії та креслення того, як за кордоном забезпечують доступ візочників до памяток архітектури та історії. Результати своїх спостережень - планує передати українській владі.

Микола Подрезан: "Я покажу, як це зроблено у Лондоні, Сіднеї, Делі і скажу, будь ласка робіть, якщо вони не будуть робить, тоді я подаватиму до суду. Вже є команда адвокатів, яка сказала, Микола, ми будемо тобі та твоїм друзям допомагати безкоштовно". 

Оплачує подорож — сама родина Подрезан. Також розраховують на допомогу  друзів та української діаспори закордоном.

Всюди Миколу Подрезана супроводжуватиме дружина — лікар Наталія.

Наталія Подрезан, дружина: "Він вже був в Америці у 1996 році, але в нього була пересадка у Цюриху. а зараз пересадки не буде. Буде складніше, але наша місія така, що ми все витримаємо".

Друзі пана Миколи також хвилюються, але упевнені- цей соціальний проект завершиться вдало.

Марина  Єрмілова, подруга: "В прошлом году он ездил в англию на благотворительный бал и потом объездил всю Англию был в музее битлов. Коля это человек, за которого не надо волноваться. Ему надо помогать и делать, как он".

Юхим Роговий, друг: "Он дает жизнь тем, кто ее не видит. Понимаете, что это такое я не могу на почту заехать, в кафе, ресторан".

Свій соціальний марафон Микола Подрезан закінчить у 2014 році, у Києві.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути