chrome firefox opera safari iexplorer

Держкомтелерадіо відмовилось видавати заключний том повного зібрання творів Франка

22 вересня 2011 о 15:05

Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування пам'яті Івана Франка», Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи та том купюр до 50-томного академічного Зібрання творів Івана Франка, три з яких та том купюр було видано Держкомтелерадіо України у 2008—2009 роках тиражем по 5 тис. примірників за програмою соціально значущих видань «Українська книга».

Рішенням Колегії Держкомтелерадіо також було схвалено випуск завершального 54-го (додаткового) тому Зібрання. Цей додатковий том містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці відомого письменника. Він був виданий за програмою «Українська книга» в обсязі 2 тис. примірників, вартістю 320 тис. гривень.

Проте, на сьогодні видруковане видання досі не профінансоване. Мало того, у серпні видавництво одержало усну інформацію від Держкомтелерадіо про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент Національної академії наук України, академік Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо із проханням залишити це видання у програмі «Українська книга—2011», однак відповіді не отримали.

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко назвав символічним, що у рік 155-ї річниці з дня народження великого українського поета та мислителя, яке Україна відзначала 27 серпня цього року, Держкомтелерадіо виключило це видання з програми «Українська книга – 2011». 

Натомість, М.Томенко нагадав, що за цією програмою була профінансована така «актуальна» книжка, як «Харцызск: время, события, люди. Том 1», де співавторами є колишній міністр А.Толстоухов, Голова Черкаської обладміністрації С.Тулуб та інші високопосадовці.

У зв’язку з цим, Микола Томенко направив запит Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з проханням вирішити питання щодо фінансування 54-го тому Зібрання творів Івана Франка, а також звернувся до Президента України з проханням розібратися в цій ситуації.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути