chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам у метро пропонують почитати вірші

22 вересня 2011 о 15:54

26 вересня відбудеться відкриття кампанії «Вірші в метро», після чого на вулицях та станція столичного метрополітену з'явиться сучасна поезія. Про це УНН повідомили прес-службі Польського інституту в Україні.

Участь у представленні проекту візьмуть польські поети Войцех Бонович, Ришард Криницький та Мажанна Кєляр. З українського боку до представлення “Віршів в Метро” доєднається поет та перекладач Андрій Бондар.

Головною метою кампанії «Вірші в Метро» є популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метрополітені й у міському просторі. Під час трьох перших акцій у Варшаві в 2008—2010 рр. була презентована сучасна європейська поезія. В 2011 році у зв’язку з головуванням Польщі в Євросоюзі сучасні польські поети і їхні вірші завітають не тільки до Варшави, але й до 8 міст за межами Польщі: Лондона, Парижа, Мадрида, Києва, Пекіна, Токіо, Брюсселю та Люксембурга.

Експозиції віршів в метро — в потягах і на станціях — будуть супроводжуватися авторськими зустрічами, конкурсом хайку, фестивалем поетів-театралів Spoke'n'Word on Tour, семінарами з підготовки до слем-турнірів, а також рекламною кампанією.
Одночасно з простором метро вірші з’являться і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону “Динамо”, прикрасять одну з алей Маріїнського парку, а поезії інших польських авторів – алею між Червоним корпусом Університету та Ботанічним садом.

Довідка УНН: кампанія «Вірші в Метро» постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Поштовхом для «Віршів в Метро» були подібні проекти , які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а насамперед проект Poems on the Underground (Поезія в Метро), який щорічно проходить у Лондоні, починаючи з 1986 року.

Кампанія відбувається з нагоди Головування Польщі у Раді Європейського Союзу. Проект відбувається під Почесним патронатом Президента Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц і Міністра закордонних справ РП Радослава Сікорського.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути