chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов із життя Герой України Михайло Сікорський

27 вересня 2011 о 15:35

27 вересня на 88 році життя помер генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайло Сікорський. У четвер його поховають у Переяславі на центральному кладовищі.

«До Переяслава Михайло Іванович переїхав 1951 року. Створювати етнографічний заповідник „Переяслав“ він почав з 2 кімнат, які залишились від історичного музею. 17 років прожив в одній з них, бо не мав квартири. Раненько вставав, прибирав постіль і починав працювати. Створювати музей було важко. Та задля цього він ішов на все: конфліктував, співпрацював. За 56 років він створив у місті 24 музеї», — розповіла кореспонденту Gazeta.ua вчений секретар заповідника «Переяслав» Інна Більченко.

«Михайло Іванович завжди приходив на роботу найпершим і йшов останнім. Через постійну зайнятість у нього не було часу на створення сім'ї. Він ніколи не був одруженим, не мав дітей», — додала вона.

Востаннє Михайло Сікорський з'являвся на людях 24 вересня. Тоді в заповіднику «Переяслав» відбулося Свято майстрів.

«Він дивився концерт, спілкувався з гостями. А потім спитав: „А чого це тут ростуть дерева?“. Хоч сам наказав їх там посадити. Виглядав енергійним і сповненим сил. На здоров'я не скаржився».

Сікорський народився 13 жовтня 1923 року в місті Чигирин Черкаської обл. Закінчив історичний факультет Київського університету ім Шевченка. Написав близько 120 книг та наукових праць. 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко нагородив його зіркою Героя України.

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути