chrome firefox opera safari iexplorer

Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський

30 листопада 2014 о 15:47

Національну Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський, голова Київської організації НСПУ.

Його більшістю голосів — 249 з 371 — затвердили делегати з'їзду Спілки в суботу, 29 листопада.

Друге місце посів Євген Кононенко — він набрав 67 голосів.

Союз письменників залишався без керівника з 30 липня цього року, коли колишній голова НСПУ Віктор Баранов помер після тривалої хвороби.

В одному зі своїх нещодавніх інтервью Сидоржевський зазначив, що в останні роки НСПУ «безвідповідально проїдала» набуте ще в радянські часи майно і авторитет Спілки. На його думку, так і не було сформовано концепції діяльності Спілки в нових умовах.

Але все ж, сподівається Сидоржевський, ще є час «зупинити самознищення» та «модернізувати і демократизувати» НСПУ.

«У сучасному літературному процесі Спілка має стати ефективним менеджером, який ініціює книжкові серії, займається пропагандою української ілтератури в країні та за кордоном, і при цьому виступає в ролі профспікової організації, що надає матеріальну і правову та соціальну підтримку письменників, виступаючи ініціатом законів, які захищають літераторів та авторське право» — зазначив він у інтервью «УЛГ».

Михайло Олексійович Сидоржевський народився 5 травня 1958 року в селі Старий Солотвин, Бердичівський район Житомирської області. Сидоржевський — громадський діяч, публіцист, редактор, поет.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути