chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську пройшла Міжнародна виставка птахів

12 вересня 2011 о 09:50

До дня міста у Луганську провели міжнародну виставку птахів. На загальні оглядини виставили кількасот пернатих: від звичайних півнів до екзотичних папуг із Нової Зеландії.

Цей голуб-спортсмен — герой дня. На виставку до Луганська він самотужки прилетів аж із Німеччини. Його господар — Микола Овчаренко каже, політ для його улюбленця видався складним. Замість кількох місяців він тривав цілий рік. Причину такої затримки голубар пояснює тим, що птаха-рекордсмена намагалися вкрасти.

Микола Овчаренко, голубівник: «На Украине его поймали зная что этот голубь первые места занимает, его держали взаперти, обрезали кольцо чтоб никто не догадался, но весной он прилетел. Я ему сказал — ты своё доказал, тебе уже не надо летать, выводи птенчиков».

На виставку з'їхались понад три тисячі пташників із України, Росії, Білорусі та Молдови. Вони не лише насолоджуються співом своїх улюбленців, а й самі складають романси пернатим.

Одні з найбільш екзотичних гостей виставки — парочка новозеландських папуг. До України вони прибули нещодавно, тому ще встигли оговтатися від перельоту. Заспокоюють їх звичайним соняшниковим насінням.

Ігор, учасник виставки: «Новозеландский вид попугая. Живёт в нижних слоях леса прыгают как воробьи, и берёт семечку и ест лапкой — исчезающий вид».

Птахівники зізнаються, інколи і самі не знають скільки пернатих у їхній колекції. Одні привезли лише найкращих, інші — вражають кількістю. Є екземпляри, які варті сотні своїх сородичів. Принаймні за розмірами. Наприклад, цей півень важить — 8 кілограмів. Його господар каже, лише завдяки своїм габаритам птах досі не потрапив у суп.

Тахір, учасник виставки: «Несутся не так часто как обыкновенные. Спокойный характер, других кур не обижает».

Окрім українських півнів-велетнів представлені на виставці й китайські шовковисті кури. Їхня унікальність не лише в пір'ї, а і у м'ясі, яке у них чорного кольору. Клітки з птахами заповнили найбільший міський парк Луганська майже повністю. Тож, зазирнути в кожну змогли тільки найбільш витривалі відвідувачі. Навіть організатори не в змозі порахувати точну кількість пернатих учасників виставки.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути