chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть очистити мапу від радянських назв, перейменувавши 25 міст

01 вересня 2011 о 18:36

Депутати від блоку опозиційної сили пропонують, на честь20-річчя незалежності України, очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту вже внесенозаконопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

В обгрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені в радянські часи, «не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу».

Карта українських міст нагадує «комуністичне кладовище, в той час як імена славетних українців на цій карті не представлені», говориться в законопроекті. «Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців», — вважають в партії.

Якщо закон буде прийнятий, то на мапі України з'явиться нові назви: замість Дніпродзержинськ — Каменськ, Бірзула замість Котовська, Чистяково замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда.

Зникнуть назви населених пунктів, дані на честь діячів комуністичного режиму, — Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та ряду інших.

Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ, Новомосковськ перетвориться в Самар, Кузнецовськ в Віраш.

Пропонується змінити назву Дніпропетровська — він стане Січеслав, а область Січеславской, хоча в історії це місто було відоме як Катеринослав.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...