chrome firefox opera safari iexplorer

Діти з синдромом Дауна в Україні отримали унікальні посібники з мовлення і читання

06 жовтня 2011 о 15:35

«Ми самі вчили свого сина читати. Це було довго і важко, і я як ніхто інший знаю, що таке навчити дитину читати і говорити», — каже президент ВБО «Даун Синдром», батько семирічного Іллюші Сергій Кур’янов.

За його словами, у навчанні грамоти хлопчиків і дівчаток із синдромом Дауна існує багато труднощів. Таким малюкам не підходять традиційні методики і посібники, але зовсім не значить, що цих дітей не можна навчити читати, говорити, писати. Такі діти можуть стати повноцінними членами суспільства, якщо отримають необхідну психолого–педагогічну та медичну підтримку.

І в світі вже давно працює модель супроводу таких дітей та їхніх родин. Але в Україні поки відсутня будь–яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям iз синдромом Дауна. Через це батьки відмовляються від малят ще в пологових будинках.

Люди, не байдужі до цієї проблеми, вирішили допомогти українським дітям. Завдяки благодійним внескам були закуплені спеціальні навчальні посібники. Тож тепер малюки з синдромом Дауна починають навчатися читати й говорити за унікальною для України програмою «Дивись і вчись, мова та читання».

Розробник і автор програми, директор науково–дослідних програм Міжнародного фонду сприяння освіті людей із синдромом Дауна (Великобританія), професор Сью Баклі провела в Києві семінар, на якому навчила батьків і вчителів користуватися посібником. За словами професора, програма допомагає дитині швидше інтегруватися в суспільство.

Завдяки особливому навчанню у Великобританії майже кожна дитина з синдромом Дауна йде у звичайну загальноосвітню школу.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути