chrome firefox opera safari iexplorer

Діти шахтарів таки отримали право на пільгу при вступі до ВНЗ

25 липня 2012 о 08:51

Сьогодні, 25 липня, набере чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Зокрема, відповідно до внесених зміни, право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів тепер отримали особи, чиї батьки мають стаж підземної роботи не менше 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи. Такі особи мають право на пільгу протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти. До внесення змін повнолітні абітурієнти були позбавлені права на позаконкурсний вступ, оскільки закон поширювався лише на дітей шахтарів (до 18 років).

ОПОРА звернулася до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту за роз’ясненням, як діяти у цій ситуації 18-річним вступникам, які подали документи у ВНЗ до дати набрання чинності таких змін. Як пояснили у Міністерстві, 18-річні вступники мають право (до закінчення терміну подання документів — 31 липня 2012 року) донести у приймальні комісії вищих навчальних закладів документи, які підтверджують право на пільгу. На основі підтверджуючих документів приймальні комісії повинні внести відповідні зміни до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Громадянська мережа ОПОРА сподівається, що всі повнолітні абітурієнти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менше 15 років, зможуть скористатися своїм правом на пільгу, а у працівників приймальних комісій не виникне проблем із внесенням додаткових даних до ЄДЕБПО.

Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути