chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва з Італії привезуть мощі святого Миколая

19 жовтня 2011 о 12:31

Частку мощів великого святого Святителя Миколая буде привезено з Італії до Києва в спеціальному ковчезі. Про це УНН повідомили в прес-службі МВС.

Мощі святого Миколая буде розміщено з 22 жовтня по 22 грудня в Храмі ап. Луки за адресою: вул. Майбороди, 19.
Храм працюватиме з 8-00 до 20-00.

Довідка

Святитель Миколай народився в першій половині 3 ст. в м. Патари Малої Азії, нині це Туреччина, в благочестивій християнській сім’ї від немолодих вже батьків, котрі своїми довгими молитвами та подвигами випросили у Бога благословенного сина — Миколая, якого було обіцяно віддати на служіння Господові. В хрещенні він отримав ім’я «перемагаючий народ» — Миколай.

З дитинства відзначався він нахилом до духовних предметів, любив ходити до храму. Отримав освіту в рідному місті, був помічений місцевим єпископом і за благочестя поставлений священником. Відвідав як паломник Єрусалим й хотів було залишитися на Святій Землі в одному з монастирів, проте отримав від Бога звістку повертатися додому. Там, керований Святим Духом, досвітсонця ввійшов першим до головної церкви м. Мирів Лікійських, і по откровенню Божому його поставили єпископом, адже ця церковна область саме шукала собі архирея.

Під час гонінь Діоклетіана опинився за гратами, бо дуже ревносно проповідував Христа, нічого не боячись. Після закінчення гонінь повернувся на кафедру. Також брав участь у першому Вселенському Соборі 325 р. Відомий своїм дивовижним милосердям до людей, заступництвом в усіляких бідах, як на суші, так і на морі, покровительством нужденних, засудженних до страти й ув’язнення.

У слов’янських народів його шанують більше за інших святих й називають «слов’янським богом». Відома допомога й заступництво св. Миколая з давніх часів до нинішніх днів. Нетлінне тіло святого в 1087 р. було перевезене з Мирів, що потерпали від мусульманських завойовників, до м. Барі, нині Італія. Невдовзі там побудували церкву на честь святителя, і його тіло перенесли туди. Й донині мощі спочивають там, допомагаючи віруючим у їх нуждах та проблемах.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути