chrome firefox opera safari iexplorer

Грецький переклад творів Шевченка презентують у Львові

12 жовтня 2011 о 10:50

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» зініціював презентацію у Львові двомовного (грецькою і українською мовами) видання творів Тараса Шевченка під назвою «Заповіт», підготовленого Товариством української діаспори у Греції «Українсько-Грецька Думка» (голова – Галина Маслюк) і виданого за підтримки Української ради миру (голова – перший Президент України Леонід Кравчук).

Активну допомогу у появі творів мовою еллінів надала влада Греції, зокрема Грецький департамент Української ради миру.

Вперше з цією унікальною збіркою творів Тараса Шевченка мали можливість ознайомитися греки, українці Греції на презентації, що відбулася в Афінах цього року за участі голови Української ради миру Леоніда Кравчука.

Голова української громади у Греції Галина Маслюк (яка була ініціатором видання) підкреслила роль української діаспори Греції у входженні України в культурний простір Греції і значення цієї збірки.

«Ще один внесок української діаспори у справу поширення української культури в світі, піднесення іміджу України, розвитку міждержавних стосунків. Ще одна нагода для українців відчути гордість за свою мову, історію, культуру», — зазначила Галина Маслюк.

У презентації ювілейного збірника «Заповіт» у Львові візьмуть участь Галина Маслюк, Дімітріос Теодоролєас, член Ради директорів Грецького департаменту Української ради миру, представники владних структур, освітяни, науковці, громадські діячі, студентська молодь та професорсько-викладацький склад Львівської політехніки та інших вузів міста.

Презентація буде супроводжуватися показом фрагментів фільму, присвяченого 60-ій річниці діяльності Української ради миру, завдяки підтримці якої це видання творів Кобзаря з’явилося у Греції. Тепер грецькі інтелектуали, молодь, літературознавці та усі охочі мають можливість на рідній мові доторкнутися до творчості Тараса Шевченка.

На презентації будуть представлені інші видання Українського товариства у Греції, зокрема двомовна книга про Голодомор та брошура про УПА.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути