Машину-амфібію створив умілець із Вінничини. Колись це був старенький «Запорожець», а зараз — агрегат, який їздить як по землі, так і по воді. Його власник переконує: це найкраще авто для поїздок на полювання чи рибалку. Назва також унікальна — «Заповодець».
«Заповодець» — це «Запорожець», який може їздити водою. Усі, хто бачив цей агрегат, запам'ятає його на все життя.
Хлопчик: "Не реально якось. Чому? Бо, ніколи такого ще не бачив. Не може такого бути, що їздить по воді".
Мотор від швидкісного катера, позаду турбіна-водомет. Важить залізна амфібія 740 кілограмів. Водою розвиває швидкість до шістдесяти кілометрів за годину. Його винахідник — Петро Кіщенко — каже: все це завдяки закону Архімеда. І конструкторам „Запорожця”, які дали простір для експериментів, створивши такий унікальний транспорт. На все про все пішло три тижні та не більше тисячі гривень.
Петро Кіщенко, винахідник: "Ничего здесь не добавлено. Все есть в родном состоянии. Как он есть заводом изготовителем выпущенный, так он и остался. Ну, большое спасибо конструкторам, что они чем думали, там и поставили двигатель. И он так и держится очень хорошо на плаву".
Ідея сконструювати таку машину, щоб і на воді, і на суші, в «кулібіна» із Тростянця виникла давно. Адже захоплення мисливством та риболовлею вимагає мати власний плавзасіб. Та й до дачі водою діставатися швидше. До того ж, «Заповодець» може використовувати будь-яку марку бензину. І витрата пального мінімальна — близько 5 літрів на сотню кілометрів.
Олена Кіщенко, дружина винахідника: "Когда он сказал, что будет делать «Запорожец» чтобы он плавал – как-то не поверила. Мне просто это интересно было. Но, он задумал и сделал. Я всегда говорила, что «Запорожец» надо сдать на металлолом. Он мешал во дворе нам стоять. А он – нет. Я с него сделаю плавающее. И все".
Місцеві бізнесмени вже приходили до «тростянецького кулібіна» — пропонували обміняти «Заповодець» на дорогу іномарку. Проте відповідь отримали негативну.
Петро Кіщенко, винахідник: "Я ее не собираюсь ни продавать, ни меняться, и никому делать. Это «фюст экзэмпле». То есть, единственный экземпляр".
Місцеві рибалки кличуть Петра Кіщенка „паном Самоходиком”. За час існування диво-мобіля у винахідника назбиралося чимало курйозних історій. Адже кожен виїзд супроводжується надмірною увагою з боку місцевих дітлахів та автомобілістів. Проте, чоловіка це не дратує. Головне, каже – позитивні емоції.