chrome firefox opera safari iexplorer

Після реставрації обвалилася стіна Старого Замку

05 жовтня 2011 о 12:23

Такий висновок зробили фахівці інституту «Укрзахідпроектреконструкція», пише «Україна комунальна».

Директор музею-заповідника розповідає, що наприкінці дев’яностих башту реставрували. Але не фахівці-реставратори, а комунальники. В цьому українські науковці й їхні колеги з Польщі бачать причину руйнувань.

«Були допущені люди, які не є фахівцями в галузі реставрації. Люди виграли тендер, це фірми, які вчора ще займались ремонтом під’їздів, а сьогодні займаються пам’ятками архітектури», – розповів Віктор Травінський, директор Кам’янець-Подільського державного музею-заповідника.

Гендиректор Національного історико-архітектурного заповідника «Камянець» вважає: в обвалі стіни винні й столичні проектанти. За авторським задумом башта не мала даху, а водовідведення було спроектовано з порушенням технологічного процесу. Відтак дощова вода впродовж трьох років, йшла в стіну. Через надмірне зволоження вона зсунулась і потягнула за собою верхню, вже відреставровану.

Крім того, Валентина Лобова – реставратор майже з тридцятирічнем стажем переконана, що причина обвалу стіни башти не лише у водовідведенні. За перспективним планом реконструкції фортеці, на цій башті мало бути дерев’яне перекриття, а не залізобетонне. Це грубе порушення, яке допустили проектанти.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути