chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні нацбанку виповнюється 20 років

14 жовтня 2011 о 09:58

Національний банк України був створений на основі Українського республіканського банку Державного банку СРСР разом з прийняттям 20 березня 1991 ВРУ Закону України «Про банки і банківську діяльність». На початку 90-х років Україна зіткнулася з високою інфляцією (10200% на рік) і непристосованістю грошової системи до ринкових умов, і протягом 1994—1996 р. була проведена масштабна грошова реформа, яка змінила на краще всю систему грошового обігу України. Була відновлена стара грошова одиниця — гривня, а гіперінфляція і спад у виробництві були подолані.

Національний банк України є особливим центральним органом державного управління, його емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України.

Національний банк організовує міжбанківські розрахунки, координує діяльність банківської системи в цілому, визначає курс грошової одиниці відносно валют інших країн. Національний банк визначає вид грошових знаків, їхній номінал, відмінні ознаки і систему захисту.

Національний банк України зберігає резервні фонди грошових знаків, дорогоцінні метали та золотовалютні запаси, накопичує золотовалютні резерви і здійснює операції з ними та банківськими металами. Національний банк України встановлює порядок визначення облікової ставки та інших відсоткових ставок за своїми операціями, дає дозвіл на створення комерційних банків шляхом їхньої реєстрації та видає ліцензії на виконання банківських операцій, встановлює банкам та іншим фінансово-кредитним установам нормативи обов'язкового резервування коштів.

Національний банк України розташовано за адресою: 01601 Київ, вул. Інститутська 9