chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську відкривається виставка вишитих панно на тему козацтва

15 жовтня 2011 о 08:23

15 жовтня о 14.00 в Дніпропетровському художньому музеї буде відкрито міні-виставку вишитих вручну панно Антоніни Бондарук.

Про це «Рідній країні» повідомили організатори виставки.

Уже більше десяти років Антонина Бондарук ретельно вивчає традиції й символіку української вишивки. Захоплення спонукало її закінчити Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука за фахом «Художня вишивка й моделювання костюму». Сьогодні Антоніна знає понад 400 технік і половиною з них володіє.

Останніми роками Бондарук захопилася виконанням художніх панно, у яких відображає притаманні українській культурі символи. Зі своїми роботами вона брала участь у міських виставках, а також два роки поспіль — у фестивалі «Мамай-фест».

З 15 жовтня по 17 грудня панно Антоніни Бондарук, присвячені темі української героїки, зокрема – козацтва, будуть виставлені у постійній експозиції Художнього музею, в залі парсуни (портретів XVII ст., виконаних в іконописному стилі).

«Це дуже легко, просто і природно — вишивати, — стверджує художниця з етнічного костюму. — Це взагалі завдання жіноче. Я знаю, що багато хто дуже хоче вишивати, але, оскільки це незнайома справа, вони бояться починати. Я б хотіла, аби всі спробували й зрозуміли, що важкого нічого немає, що від вишивки можна отримувати надзвичайне задоволення».

Нагода спробувати вишивати випаде кожному, хто прийде на відкриття міні-виставки Антоніни, — вона дасть майстер-клас. «З нового року в музеї почнеться курс із вишивки, а зараз я покажу, як робиться одинарний прутик, мережка. Багатьом здається, що це просто патова ситуація, і навіть не хочуть за це братися. Але її дуже легко робити», — запевняє Антоніна Бондарук.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути