Сьогодні у Києві відкривається Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров». Його проводять у столиці України удев’яте. Цього разу в конкурсній програмі представили 40 фільмів із України, Росії, Білорусі, Сербії, Італії, Франції. Серед них картини, в яких знялися Емір Кустуриця, Євген Миронов, Чулпан Хаматова, Федір Бондарчук. Організатори фестивалю православного кіно стверджують, що певних умов відбору на такий форум немає. Головне – щоб це було кіно, де «немає зла».
Серед фільмів фестивалю є не лише ігрові, а й документальні, короткометражні та анімаційні роботи. Чимало з них зняті українськими митцями, розповідає директор Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров» Олександр Акулов.
«Це – режисер Олександр Столяров із фільмом «Справа Росії», Олена Каретник із картиною «Пасха», непогана стрічка про Закарпаття «Дерев’яні храми України». Є також хороші короткометражки та анімація з України. Щоб усе це побачити, варто відвідати залу Київського Будинку кіно з 11 години ранку, коли починатиметься показ. Вхід – вільний, лише відкриття і закриття фестивалю відвідуватимуть на запрошення», – зазначає Олександр Акулов.
Віросповідання – справа особиста
Водночас директор фестивалю каже, що назва «фестиваль православного кіно», не означає відбору фільмів на конкурс за певними критеріями. Це кіно для всіх глядачів, переконує директор фестивалю.
«Це не залежить від віросповідання людини. Це – хороше, добре, і, по-сучасному кажучи, позитивне кіно. Де немає зла, люті, гніву, а є любов і бажання жити з Богом», – зауважує Олександр Акулов.
Кінофестивалі можуть бути різними – і християнськими, і мусульманськими (такий конкурс провели місяць тому в російському місті Казані), будь-якими… Важливо, щоб вони були цікавими, наголошує кінокритик, телеведучий Володимир Войтенко. Головне не вивіска, а наповнення програми конкурсу.
«Так чи інакше, але люди хочуть відчути себе об’єднаними у цьому світі. Зокрема, у кінематографічному світі. Чому б і ні? Оскільки роблять такі фестивалі, оскільки у них є свій глядач, значить вони на часі», – констатує кінокритик.
Переможців фестивалю православного кіно у Києві відзначатимуть за кількома номінаціями. Серед них, зокрема, – найкращий короткометражний фільм, найкраща анімаційна картина, документальна. І вручатимуть Приз симпатій глядачів, а також Гран-прі. Журі очолює архієпископ Митрофан, керуючий справами Української православної церкви Московського патріархату.