chrome firefox opera safari iexplorer

У неділю не забудьте перевести годинники на годину назад!

29 жовтня 2011 о 10:01

30 жовтня українці переведуть годинники на «зимовий час».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року №509 на території України 30 жовтня 2011 року о 4-й годині за київським часом скасовується дія літнього часу переведенням годинникової стрілки на 1 годину назад.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Це рішення було прийняте після відповідних законів у Росії та Білорусі, які відмовилися переходити на зимовий час. Таким чином, Україна опинилася у третьому часовому поясі.

Після цього облради західних областей, МНС, ряд вчених і політиків закликали скасувати це рішення, мотивуючи це тим, що майже вся територія України розташована у другому часовому поясі. Більше того, на Закарпатті вирішили починати робочий день на годину пізніше.

Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було поспішним і непродуманим, а 18 жовтня народні депутати з четвертої спроби таки скасували постанову, якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Таким чином Верховна Рада відновила перехід на зимовий час.

«Рідна країна»

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути