chrome firefox opera safari iexplorer

В ніч на цю неділю переходимо на літній час

23 березня 2012 о 16:44

В останню неділю березня, яка у цьому році припадає на 25 число, українці переведуть стрілки годинників на літній час — тобто, на годину вперед.

У лютому цього року Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про порядок обчислення часу на території України», яким передбачено введення часу другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки. У разі ухвалення законопроекту як закону він набере чинності з 1 листопада 2012 року.

Нагадаємо, 20 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою встановила з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Таким чином, було скасовано щорічне переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

Після багатьох звернень науковців та обурення громадян ВР скасувала постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України». В Україні було збережено перехід на «зимовий» час – 30 жовтня 2011 року громадяни перевели стрілки годинників на годину назад.

25 січня 2012 року Кабінет Міністрів відклав розгляд законопроекту «Про порядок обчислення часу на території України», яким пропонувалося встановити, що вся Україна знаходиться у другому часовому поясі, оскільки більша частина території країни знаходиться саме в цьому поясі.

За словами міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги, причиною перенесення розгляду питання стала позиція віце-прем`єр-міністра, міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, який висловив думку, що Україна повинна бути в третьому часовому поясі, «щоб росіянам було зручно до нас їздити».

30 січня 2012 року за результатами відповідної наради під головуванням прем’єр-міністра Миколи Азарова, В.Балога повідомив, що законопроект про обчислення часу на території України ґрунтуватиметься на позиції уряду — цього року перейти на «зимовий» час і залишити Україну в другому часовому поясі.

Метеорологи та медики підтримують ініціативу встановлення в Україні другого часового поясу.

Розділи: Суспільство

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути