Тверезо подивитися навколо сімом мільйонам наших громадян — не до снаги. Така кількість алкоголіків забезпечила Україні місце в п'ятірці найбільш питущих держав світу. У міжнародний день тверезості, токсикологи кажуть, ця цифра лише зростатиме. Лави алкоголіків поповнюють підлітки і «білі комірці» — які підсідають на пиво.
Алкоголь щороку на той світ відправляє 11 тисяч українців. Лави алкоголіків нині поповнюю не лише асоціальні типи. Юні українці і «офісний планктон» — ті хто підсідає на пиво і слабоалкоголку, забезпечує Україні місце в п'ятірці найбільш питущих країн світу.
Літр пива середньої міцності дорівнює 125 грамам горілки. Пивний алкоголізм підступніший, ніж горілчаний. Розвивається непомітно, одразу переходить у важку форму.
Вікторія — секретар групи анонімних алкоголіків — сьогодні чекає своїх друзів по нещастю на зібрання. Щодня вони нагадують собі і сусідові — колишніх алкоголіків не буває. Це визнання — перший крок до порятунку. Потім буде ще 11 — які даються лише тим, хто справді наважився покинути чарку. Їм не можна торкатися навіть ліків на спирту. До відновлення можна йти роками, а зірватися — за секунду.
Нагадаємо, у багатьох містах місцеві органи влади обмежували торгівлю алкоголем. Зокрема, в Івано-Франківську, Львові та Ужгороді заборонено продаж алкоголю в нічний час, в Донецьку та Алушті — в радіусі 100 м від дитячих, лікувальних і освітніх установ, в Києві — в кіосках і павільйонах площею менше 40 кв. м. Низка заборон була опротестована органами прокуратури, після чого міськради повторно голосували за їх введення.