chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі пройде Перший мiжнародний етнічний фестиваль «Вінок Дунаю»

04 жовтня 2011 о 16:19

7, 8 та 9 жовтня 2011 року в Одесі на Морвокзалi відбудеться Перший мiжнародний етнічний фестиваль “Вінок Дунаю”, повідомляє Нитка. 

У програмі фестивалю – ярмарок народних майстрів, народна музика та танці, дегустація етнічної кухні, а також конкурси та майстер-класи. В проекті беруть участь представники різних етнічних груп Одеського регіону та жудецю Галац (Румунія).

Фестиваль «Вінок Дунаю» — це місце зустрічі та спілкування народних майстрів та професійних художників, перетин шляхів міської культури та сільської традиції, це можливість побачити витвори інших майстрів та, звичайно, похвалитися своїми досягненнями.

В рамках фестивалю відбудеться форум “Дні культурного діалогу: Україна – Румунія” за участі науковців, художників, громадських діячів, представників громадських організацій, національно-культурних спільнот та представників місцевої влади з України та Румунії. Завдання форуму – осмислити зміст фестивалю на більш високому науковому та професійному рівні. Темою “Днів культурного діалогу” стане існування традиційної народної культури в міському середовищі.

Розділи ярмаркової експозиції:

  • декоративно-ужиткове мистецтво
  • вишивка
  • гончарство
  • ткацтво
  • різьбярство
  • ковальство
  • традиційна народна іграшка
  • народні музичні інструменти
  • традиційний одяг
  • декоративний розпис

Також під час фестивалю пройдуть конкурс «Майстер етнічної кухні», де можлива дегустація традиційної української, вірменської, гагаузької, грузинської, індійської та єврейської кухонь та конкурс «Народне мистецтво дитячими очима», де можна буде побачити малюнки, вироби з бісеру, рушники та багато іншого зроблене дітьми.

Цільова аудиторія фестивалю – шанувальники народного мистецтва, культурологи, етнологи та етнографи, батьки з дітьми та широка публіка без обмежень.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути