chrome firefox opera safari iexplorer

В Олеському замку розмістять відому картину «Битва під Віднем»

11 жовтня 2011 о 12:28

В Олеському замку на Львівщині готуються до розміщення відомої картини «Битва під Віднем». Для цього тут проводять роботи з підняття даху, аби розмістити картину розміром 8×8 метрів. Зараз картина експонується в Польщі.

Про це 11 жовтня в коментарі ZAXID.NET повідомив директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький.

«Зараз в Олеському замку піднімаємо стелю. Коли ці роботи закінчаться – наразі точно не знаю, але обіцяють їх закінчити впродовж місяця», – сказав Возницький. Вартість робіт, з його слів, 300 тис. грн.

Ще одна велика картина цього ж періоду, за словами Бориса Возницького, «Битва під Парканами», яка також експонується у Варшаві, має повернутися в Золочівський замок. Необхідні підготовчі роботи там було проведено значно раніше.

«Зараз картини виставлені у Великому театрі Варшави на місяць… Через місяць ми могли б привезти ці картини назад, але їх ще на два місяці просить виставити Королівський палац у Варшаві. Питання, чи будемо їм давати картини, наразі не вирішене», – сказав Борис Возницький.

Він нагадав, що відновлення двох картин тривалj чотири роки. «Європа дала на це 4 млн євро», – додав він.

Нагадаємо, раніше Возницький інформував, що восени до Львова з Варшави привезуть дві найбільші у світі історичні картини: «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами». У Варшаві тривала реставрація картин.

Додамо, «Битва під Парканами» – у XVII столітті це була найбільша за розмірами батальна картина Європи.

Довідка

Італійський художник Мартино Альтомонте завершив роботу над «Битвою під Віднем» 1692 року (полотно, олія). Художник розгортає широку панораму місцевості, на першому плані якої – сповнена нестримного руху сцена запеклого бою. Світлом вихоплена головна група: постаті Яна III Собеського в блискучому парадному обладунку та його сина Якуба. Також у Жовкві Альтомонте виконав і «Битву під Парканами» – полотно, ще більше за розмірами.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути