chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну все-таки повернули «зимовий час»

18 жовтня 2011 о 22:00

18 жовтня Верховна Рада скасувала ухвалену Постанову від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою в Україні фіксувався час, установлений з 27 березня 2011 року (під час останнього переходу на літній час).

Таким чином, Україна повертається до практики щорічного переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

За відповідну Постанову (реєстр. № 9297) проголосували 295 народних депутатів із 349 зареєстрованих у сесійній залі.

Також цією Постановою парламент рекомендує Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цією Постановою внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Довідково

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час застосовується зараз у більш ніж 100 країнах світу. На думку експертів, це сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Терміни дії «літнього» часу в Україні вводили, відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН, для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх країн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, перехід на «літній» час в Україні здійснювали в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на «зимовий» час (тобто, переведення годинника на годину назад, чим скасовували «літній» час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути