chrome firefox opera safari iexplorer

В університеті Шевченка обговорять ідентичність України

13 жовтня 2011 о 15:27

14 жовтня з 10:00 до 15:00 в Інституті філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка, що на бульварі Т.Шевченка,14, пройде IV Академічна дискусія «Спадщина Середньовіччя Сходу та Заходу в європейській ідентичності України» у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

Дискусія організована Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН України та журналом світової літератури «Всесвіт».

У заході візьмуть участь доктор філософських наук Мирослав Попович (Інститут філософії НАН України), доктор філософських наук Юрій Чорноморець, кандидат теології, кандидат історичних наук, проректор Київської Духовної Академії з наукової роботи Володимир Бурега, кандидат філософських наук. Андрій Баумейстер, кандидат філософських наук Олександр Сарапін, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник культури України. Надія Нікітенко, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська» В'ячеслав Корнієнко та інші. Спеціальними запрошеними IV Академічної дискусії буде Хор регентів Інституту мистецтв КНПУ ім. М. Драгоманова під керівництвом Дмитра Болгарського; а також Тарас Компаніченко.

Мета дискусії — осмислити й визначити роль спадку Середньовіччя, Візантії та європейських культур у творенні європейської ідентичності України в контексті сучасних філософських, історико-літературних, історико-культурних підходів.

Серед питань, що плануються для обговорення: історія української філософської думки і спадщина Отців Церкви; латинська схоластика в українській гуманітаристиці; література України на перехресті Візантійського Сходу та латинського Заходу; 1000 років Софії Київській та духовний і мистецький контекст української культури.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути