chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Рівному стартує Міжнародний бурштиновий форум

18 жовтня 2011 о 12:10

19 жовтня у Рівному стартує Міжнародний бурштиновий форум. Серед учасників – вчені-"бурштиністи" з України, Росії, Білорусі та Польщі. За допомогою інтернет-зв’язку до обговорення теми долучиться і спеціаліст із Австралії.

Про це ЗІКу повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

Крім того, стежити за перебігом форуму зможуть усі охочі, адже його транслюватимуть в онлайн-режимі. До того ж у програмі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції відбудуться дебати. Подискутувати, чи варто дозволити старательський видобуток бурштину, зможуть не лишень науковці, а й усі бажаючі, зайшовши на сайт.

За цією ж адресою також можна залишати і пропозиції, як презентувати рівненський бурштин. Адже оголошено конкурс ідей. Автори кращих проектів популяризації «сонячного каменю» отримають подарунки.

Також в рамках дводенного форуму учасники відвідають палац бурштину, краєзнавчий музей та побувають у Бармаках поблизу Рівного, де під час розкопок пізньопалеолітичного поселення у 80-90-их роках віднайшли шматки бурштину. Нині вони зберігаються у краєзнавчому музеї.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі