chrome firefox opera safari iexplorer

Харків позбавляється від радянського спадку

17 листопада 2011 о 12:06

Одна з найстаріших площ Харкова — Карла Маркса — відтепер носитиме назву, дану ще до Жовтневої революції — Благовіщенська.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Таке рішення прийняли депутати Харківської міськради. Фракція комуністів утрималася від голосування, щоб «не створювати черговий прецедент спробам перейменування всього міста Харкова».

«Геннадій Адольфович (мер Харкова Геннадій Кернес — ІП), який очолює топонімічну комісію, знає, скільки надходить різних пропозицій з перейменування, аж до найабсурдніших. Хіба що центральній вулиці Харкова ще не запропонували повернути історичну назву Гітлерштрассе», — мотивував позицію фракції КПУ депутат Володимир Лушницький.

Кернес заявив, що не вважає рішення про перейменування площі політичним.

«Я вважаю, що прийшов час поставити все на свої місця, — сказав Кернес. — Рішення про перейменування площі Карла Маркса і повернення їй історичної назви — не моє, а топонімічної комісії. Благовіщенська площа з'явилася в 40-х роках ХVIII століття. Остаточний вигляд вона отримала у ХХ столітті. Де зв'язок між її формуванням і Карлом Марксом? Благовіщенський собор є однією з перлин Харкова. Я думаю, це правильне рішення — повернути цій площі назву Благовіщенська».

У лютому 2011 Харківська міська топонімічна комісія відмовилася перейменовуватиоб'єкти, названі на честь Григорія Котовського та Михайла Калініна. У липні комісія рекомендувала — а міськрада Харкова підтримала пропозицію - назвати сквер на околиці міста іменем Радянської України.

Також керівник комісії і міський голова Геннадій Кернес заявляв про наміри встановити в Харкові пам'ятники співакові Володимиру Висоцькому і артистці Людмилі Гурченко.

20 листопада

Інші дати
Всесвітній день дитини
Свято виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.
Розгорнути
Народився Георгій Кониський
(1717, м.Ніжин, Чернігівська область – 1795) – український письменник, філософ, церковний і культурний діяч. Автор віршів на релігійну тему, драми «Воскресіння мертвих», численних проповідей, курсу піїтики.
«Кращою є набута вірою і заслугами слава глави держави, ніж та, що набута лестощами». (Георгій Кониський)
Розгорнути