chrome firefox opera safari iexplorer

Оголошені переможці фотоконкурсу «Жива давнина»

21 листопада 2011 о 22:53

Сьогодні, 21 листопада, були оголошені та нагороджені переможці Всеукраїнського конкурсу фотографії «Жива давнина», який проходив з 9 вересня до 15 листопада 2011 року.

У цьому конкурсі брали участь фотографічні зображення старовинних замків, фортець та палаців, що збереглися на території країни. Особливо віталися роботи, котрі відображали не лише архітектурний вигляд історичної споруди, а й сьогодення пам’ятки — жанрові замальовки, пов’язані з палацом, замком чи фортецею, життям людей навколо них тощо.

Як повідомили організатори, з кількох сотен робіт, надісланих загалом для участі у конкурсі, було відібрано 251 роботу, яка відповідала зазначеним умовам проведення конкурсу. Приємно, що географія фотоконкурсу охопила майже всі області України. Журі, оцінюючи конкурсні роботи, звертало увагу насамперед на майстерність фотографа, який доніс враження про певну історичну пам’ятку.

Таким чином, переможцями всеукраїнського конкурсу «Жива давнина» стали:

1 місце — Павло Гергеліжіу (Вінниця) зі світлиною «Двоє та вічність» Старої фортеці у Кам’янці-Подільському

viknaodessa.od.ua

2 місце – Володимир Ландін (Одеса) зі світлиною «Ранок перед стратою» Хотинської фортеці у Чернівецькій обл.

viknaodessa.od.ua

3 місце — Антон Петрусь (Узин) зі світлиною «Туманне минуле» Генуезької фортеці у м. Судак, що в Криму

viknaodessa.od.ua

Спецпризи та відзнаки отримали:

Від Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» — Ганна Озимковська з м. Одеси за вдале, на наш погляд, поєднання в одній фотографії минулого, теперішнього та майбутнього.

viknaodessa.od.ua

Від фірми Merx - Юлія Вовк з м. Білгород-Дністровський

viknaodessa.od.ua

Від Інституту археології Академії наук України – Володимир Чередник із Киева.

viknaodessa.od.ua

Від сьогодні кращі 40 робіт, які були відібрані журі, експонуватимуться у відкритому доступі в Одеській галереї «Уніон», а також з 26 листопада — в Аккерманській фортеці у Білгород-Дністровському.

Нагадаємо, мета фотоконкурсу — привернути увагу суспільства до пам'яток історії, культури і архітектури в Україні. Його організатори — Управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, інформаційне агентство «Вікна-Одеса» та комунальне підприємство «Фортеця».

Участь у конкурсі брали усі бажаючі — як професійні фотографи, так і аматори.

«Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути