chrome firefox opera safari iexplorer

Росія нав'язала Україні перехід на рублі

02 листопада 2011 о 11:32

У переході на рублеві розрахунки банкіри бачать не стільки спекулятивну вигоду «Нафтогазу», скільки послідовну політику Росії у спробах насадження своєї валюти сусіднім країнам.

Про це пише видання «Коммерсант-Україна».

Відзначимо, 3-7 числа кожного місяця «Нафтогаз» купував 0,5-1 мільярда доларів на міжбанку, в основному у НБУ, для оплати російського газу. Частина цієї суми компанія викуповувала за рахунок кредитів. Джерело ж в Мінпаливенерго заявило, що ініціатором переходу на рублеві розрахунки був «Газпром», а НАК погодилась, оскільки планує заощадити частину витрат.

Крім того видання повідомляє, що «Нафтогаз» пропонував оплачувати періодично: то в доларах — у моменти девальвації рубля, то в рублях, але «Газпром» наполіг на російській валюті, розповів співрозмовник. Але невідомо, чи буде «Газпром» оплачувати в рублях транзит газу по території України.

«Є бажання Росії зробити з рубля розрахункову валюту, але поки це складно через недостатню конвертованості цієї валюти», — зазначив директор казначейства «Ерсте Банку» Роман Бондар. 

Однак запуск рублевих розрахунків незабаром змінить структуру міжнародних резервів Нацбанку, в яких з'явиться російська валюта. «Після того як обсяг міжнародних розрахунків в рублях збільшиться, Нацбанку буде сенс тримати частину резервів у рублях, але статус цієї валюти ще під питанням», — пояснив Бондар.

Як повідомлялось, Україна буде проводити з Росією розрахунки за газ у російських рублях. Про це 26 жовтня глава НБУ Сергій Арбузов домовився з в. о. міністра фінансів РФ Антоном Сілуановим, керівництвом центробанку РФ і ВАТ «Газпром».

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути